Talent Management in Tech Companies

  • DZIEJE SIĘ
  • PROGRAM
  • WYKŁADOWCY
  • PARTNERZY
  • CO ZYSKUJESZ
  • REKRUTACJA I KONTAKT
  • DZIEJE SIĘ
  • PROGRAM
  • WYKŁADOWCY
  • PARTNERZY
  • CO ZYSKUJESZ
  • REKRUTACJA I KONTAKT

DZIEJE SIĘ W TALENT MANAGEMENT

Dowiedz się więcej o kursie "Globalne strategie zarządzania talentami"

22/9/2016

Kommentare

 
Obraz
​Rozmawiamy z Piotrem Sareckim - wykładowcą Talent Management in Tech Comanies AGH, który przygotuje i poprowadzi kurs "Globalne strategie zarządzania talentami. Global talent management".
 
Jaki jest cel Twojego kursu?
Celem kursu jest zapoznanie słuchacza z bieżącymi trendami na rynku pracy. Mobilność pracowników zarówno pomiędzy firmami, jak i w strukturach firmy, zmiana lokalizacji, programy rotacyjne, krótko- i długoterminowe oddelegowanie pracowników do innych działów firmy w różnych krajach. Przeanalizujemy bieżące trendy oraz prognozy na przyszłość. 
 
Jaką formę będzie miał kurs?
Interaktywne warsztaty połączone z konwersatorium, na którym uczestnicy będą mieli możliwość wymiany doświadczeń i poglądów w temacie Globalnych Strategii. Przedstawione zostaną strategie zarówno największych graczy na rynku, jak i małych, nowych start-upów. Nastawiamy się na intensywną dyskusję podczas zajęć!
 
Jakie główne zagadnienia zostaną poruszone w czasie kursu?
Rozpoczniemy od zdefiniowania idei pan-granicznych organizacji oraz globalnych zasobów firm. Przeanalizujemy trendy mobilności pracowników, przepływ kadr pomiędzy krajami, wyzwania i korzyści z tym związane. 
Scentralizowany czy zlokalizowany dział Szkoleń/Zarządzania Kadrami? Propagowanie czy zniechęcanie do mobilności pracowników? Nowoczesne, zwinne technologie usprawniające komunikację między pracownikami czy własne biurko, ekran i telefon? - to pytania, które pojawiają się coraz częściej w organizacjach.
Co się stanie jak wdrożymy plan rotacyjny w firmie? Jak do tego podejść praktycznie? Z kim rozmawiać i jak uzyskać wsparcie projektu? – to jedno z wielu zagadnień poruszanych podczas kursu.
Jak określić korzyści z rotacji pracowników pomiędzy państwami? Jaki wpływ mają takie przedsięwzięcia na podatki/płace? I w końcu - kto za to wszystko zapłaci?
Dodatkowo, zapoznamy się z nowoczesnymi podejściami do zarządzania miejscem pracy (Activity Based Working i Agile Workspace).
 
Jakie praktyczne umiejętności zdobędą studenci biorący udział w warsztacie?
Słuchacz po zakończeniu kursu będzie potrafił zaplanować projekty rotacyjne w swoim przedsiębiorstwie, wykazać największe benefity wdrożenia takich strategii zarówno z punktu widzenia firmy jak i pracownika. 
Nie ma jednego dobrego rozwiązania wyzwań nowoczesnego rynku pracy. Naszym celem jest dostarczenie słuchaczowi warsztatu, zbioru praktyk i rozwiązań z którego w razie potrzeby będzie mógł skorzystać i wdrożyć jedno z wielu zaproponowanych rozwiązań.
 
Jakie trendy obserwujesz w obszarze global talent management?
Zwiększona mobilność pracowników wymusza na firmach bardziej zwinne podejście do zarządzania talentami. Standardowy przebieg kariery, gdzie pracownicy ze specjalisty do wysokiego stanowiska menedżerskiego przechodzą krok po kroku w jednej strukturze odchodzi powoli do lamusa. Pracownicy przemieszczają się coraz częściej, w przypadku Polski - cała Europa stoi otworem, nie potrzebujemy już pozwolenia na pracę, jesteśmy za granicą cenieni za wiedzę, otwartość i znajomość języków obcych. W przypadku pracodawców zachodzi pytanie - czy stracić pracownika który przejdzie do innego pracodawcy? czy może zainwestować w jego rozwój i relokować do innego działu za granicą? W pędzie za krótkoterminowym zyskiem i cięciem kosztów, często potrzeby pracowników w zakresie poznawania nowych technologii, środowisk, procesów w innych lokalizacjach odchodzi na boczny tor. Zwykle w takich przypadkach najbardziej korzysta na tym... konkurencja.


Piotr Sarecki - Założyciel i CEO Solvbot, startupu zajmującego się produkcją oprogramowania przeznaczonego na rynek restrukturyzacyjny. Jego produkt Infino to zwycięzca konkursu Aplikacje Jutra organizowanego przez Polski Fundusz Rozwoju, a Solvbot to najszybciej rozwijająca się aplikacja w sektorze. Twórca autorskiej metody wdrażania zmian Change Formula®. Przez 13 lat budował struktury i zarządzał oddziałami zagranicznych firm w Polsce (HSBC, Sabre, Hewitt, Aon) oraz doradzał klientom w projektach z zakresu zmiany organizacyjnej, restrukturyzacji i transformacji. Właściciel firmy konsultingowej Trisar, wykładowca AGH i Trener Biznesowy, licencjonowany trener Management 3.0 i Kanban University, absolwent UJ (Zarządzanie) i Oxford Brookes University (Executive MBA). Uczestnik seminarium doktorskiego na AWSB.
Kommentare

    Studia Podyplomowe

    ​Talent Management in Tech Companies AGH

    Obraz

    Obraz
    Obraz
    Obraz

    RSS Feed

    Kategorie

    All
    Dowiedz Sie Wiecej
    KnowMore
    Media
    Meetup
    Partnerzy
    Warsztaty Goscinne
    Wykładowcy

    Archiwa

    December 2022
    November 2022
    October 2022
    September 2022
    July 2022
    May 2022
    February 2022
    November 2021
    October 2021
    September 2021
    August 2021
    June 2021
    May 2021
    April 2021
    March 2021
    February 2021
    December 2020
    November 2020
    October 2020
    February 2020
    January 2020
    December 2019
    October 2019
    September 2019
    August 2019
    July 2019
    November 2018
    October 2018
    July 2018
    June 2018
    May 2018
    April 2018
    March 2018
    February 2018
    December 2017
    October 2017
    August 2017
    July 2017
    June 2017
    May 2017
    April 2017
    March 2017
    January 2017
    December 2016
    November 2016
    October 2016
    September 2016
    August 2016
    July 2016
    June 2016

Talent Management in Tech

Obraz
O Studiach
Dzieje się
Program
Wykładowcy
Partnerzy
Co Zyskujesz
​Rekrutacja i Kontakt
Obraz
Obraz
© COPYRIGHT 2016. ALL RIGHTS RESERVED.