Prowadzący: Anna Mikulska i Adrian Juchimiuk | Forma zajęć: online | Rodzaj zajęć: warsztaty | Liczba godzin: 8h Celem zajęć jest zrozumienie mechanizmów tworzenia strategii marki pracodawcy, a także podstawowych narzędzi i taktyk wykorzystywanych w budowaniu marki pracodawcy. Podczas zajęć uczestnicy nauczą się, jak aplikować zdobytą wiedzę w codziennych praktykach komunikacyjnych.
Uczestnik zajęć pozna zasady budowania strategii marki pracodawcy i poszczególne kanały, które można wykorzystać w budowaniu marki pracodawcy, a także zrozumie specyfikę działań z zakresu employer branding. Zdobędzie umiejętności, które pomogą mu w przyszłości określić grupę docelową swoich działań rozróżnić specyfikę EB i marketingu rekrutacyjnego i zaplanować kampanię marketingową. Uczestnik zajęć zrozumie konieczność budowania strategii marki pracodawcy. Potrafi prowadzić projekt, wytyczać jego cele i egzekwować wyniki oraz analizować konkurencję w kontekście działań EB. Anna Mikulska i Adrian Juchimiuk Doświadczeni stratedzy marki pracodawcy. Od 2008 roku współprowadzą agencję strategicznego employer brandingu – MJCC. Projektowali i wdrażali strategie marki dla firm z wielu branż, w tym technologicznej – zarówno dla najbardziej znanych korporacji, jak i software house’ów i startupów. Mają na koncie ponad pięćdziesiąt nagród EB-owych – polskich i zagranicznych, w tym pierwsze polskie złote Effie w kategorii employer branding, SABRE EMEA Award czy Złote Spinacze. Prowadzący: Anna Stach | Forma zajęć: online | Rodzaj zajęć: konwersatorium | Liczba godzin: 6h Celem zajęć jest przybliżenie słuchaczom zagadnień związanych z rotacją pracowników. Jakie znaczenie ma rotacja pracowników dla organizacji. Jakie elementy wpływają na rotację pracowników. Czym jest „predictive analytics” w kontekście rotacji. Statystyki dotyczące rotacji w branży IT, w kontekście innych branż, w zestawieniu lokalnym i globalnym. Ze względu na kierunek studiów nacisk zostanie położony na obszary związane z rynkiem IT oraz potrzebami ekspertów technicznych. Zajęcia dostarczą praktycznej wiedzy i narzędzi, pomocnych przy wdrożeniu działań służących obniżaniu rotacji pracowników.
Uczestnik zajęć pozna i zrozumie elementy wpływające na motywację pracowników, korzyści dla firmy wynikające posiadania wysoko zaangażowanych pracowników, modele zarządzania, które są efektywne w przypadku pracy z ekspertami technicznymi; różnorodne, konkretne przykłady działań wpływających na budowanie przyjaznego środowiska pracy, obszary związane z rozwojem zawodowym i budowaniem ścieżek kariery i podstawowe narzędzia pomagające zbudować zaangażowanie pracowników. Uczestnik zajęć: - zyskuje kompleksowe spojrzenie na politykę budowania zaangażowania pracowników w organizacji IT; - docenia rolę zaangażowania pracowników w osiąganiu sukcesów organizacji; - wybiera narzędzia i metody adekwatne dla jego organizacji; - posługuje się słownictwem, terminologią oraz wiedzą na temat obszarów związanych z motywowaniem pracowników, zarządzaniem zespołem ekspertów technicznych oraz tworzeniem środowiska pracy budującego zaangażowanie. Mgr Anna Stach: Director People Partner and Board Member at Sabre Polska. Zaufana ekspertka HR z doświadczeniem we współpracy z liderami biznesu w czasach wzrostu, reorganizacji i realizacji napiętych celów. Pasjonatka ludzi, komunikacji i rozwoju przywództwa. Ma doskonałe umiejętności komunikacyjne i interpersonalne umożliwiające budowanie silnych relacji z wewnętrznymi i zewnętrznymi partnerami biznesowymi. Wykorzystuje możliwości pokonywania wyzwań i rozwiązywania problemów, optymalizując wydajność i produktywność pracowników. Ma doświadczenie w pracy przy lokalnych polskich i globalnych projektach HR. Prowadzący: Marcin Zabrzański | Forma zajęć: online | Rodzaj zajęć: warsztaty | Liczba godzin: 8h Zajęcia mają na celu zapoznanie studentów z tematem zarządzania jakością i wydajnością pracy w firmie. Wykład teoretyczny i ćwiczenia przedstawią kompleksowo tematykę Performance Management (geneza, zmiany historyczne, kierunki na przyszłość, elementy kluczowe, wspomagające systemy IT i procesy pochodne).
Uczestnik zajęć pozna i zrozumie genezę procesów zarządzających wydajnością i jakością pracy oraz rozwojem pracowników w firmie, historyczne zmiany zachodzące w wyżej wymienionych procesach, oraz ich przyczyny, obecne kierunki stosowanych zmian wraz z ich praktycznym wpływem na organizacje, kluczowe elementy obecnie stosowanych procesów, wraz z narzędziami i strukturę planów rozwojowych, oraz role głównych interesariuszy. Uczestnik zajęć będzie w stanie proaktywnie pracować z biznesem w kwestii implementacji systemów zarządzania jakością pracy, przedstawiając korzyści i zagrożenia z poszczególnych rodzajów systemów i praktyk.' Marcin Zabrzański - doświadczenie zdobywał w szeregu średniej i dużej wielkości firmach prywatnych, organizacjach charytatywnych i instytucjach edukacyjnych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Malezji i Turcji. Obecnie zarządza działem HR dla departamentu Software Development w firmie Aptiv, skupiającego inżynierów oprogramowania w 10 krajach. Wcześniej pracował w firmie Motorola Solutions, gdzie miał okazję zarządzać funkcją HR dla działów Łańcucha Dostaw, Finansów i Zakupów w regionach EMEA & APAC, oraz spędzić rok w Malezji pełniąc rolę tymczasowego HR Managera. Doświadczony trener z międzynarodową praktyką zdobytą na szkoleniach prowadzonych w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Turcji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Malezji, Tajlandii. Prowadzący: Marcin Zabrzański i Katarzyna Reinfuss | Forma zajęć: online | Rodzaj zajęć: warsztaty | Liczba godzin: 8h Celem zajęć jest zapoznanie słuchaczy z tematem ustrukturyzowanego zarządzania talentami w organizacji. Przez konwersatoria i warsztaty, studenci poznają narzędzia umożliwiające implementację procesów Talent Acceleration w firmach technicznych.
Uczestnik zajęć pozna i zrozumie genezę procesów Talent Management, ich zmiany w czasie i główne cele, pojęcie pętli Talent Management, pojęcie kraty kariery, narzędzie 9-box, narzędzie do oceny potencjału ACE, narzędzia do tworzenia planów sukcesji oraz rolę poszczególnych interesariuszy. Uczestnik zajęć, po ukończeniu kursu potrafi: - efektywnie korzystać z narzędzi używanych w procesach Talent Management; - tworzyć, monitorować i wykorzystywać skalowalne plany sukcesji; - odpowiednio połączyć procesy Talent Management z innymi procesami w firmie (PM, L&D); - określić efektywność programów Talent Management poprzez zastosowanie odpowiednich mierników; - wspierać pracowników i ich managerów w realizacji nakreślonych planów. Marcin Zabrzański - doświadczenie zdobywał w szeregu średniej i dużej wielkości firmach prywatnych, organizacjach charytatywnych i instytucjach edukacyjnych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Malezji i Turcji. Obecnie zarządza działem HR dla departamentu Software Development w firmie Aptiv, skupiającego inżynierów oprogramowania w 10 krajach. Wcześniej pracował w firmie Motorola Solutions, gdzie miał okazję zarządzać funkcją HR dla działów Łańcucha Dostaw, Finansów i Zakupów w regionach EMEA & APAC. Katarzyna Reinfuss - absolwentka wydziału socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ma za sobą dwadzieścia lat praktyki w zarządzaniu personelem, także w firmach produkcyjnych. Finalistka konkursu o tytuł Dyrektora Personalnego Roku 2003. Dyrektor ds. Zarządzania Personelem w Motorola Solutions w regionie EMEA. Specjalizuje się w projektowaniu strategii rekrutacji, rozwoju zespołów projektowych, podnoszeniu efektywności organizacji oraz relacjach pracowniczych Prowadzący: Andrzej Domagała | Forma zajęć: stacjonarnie | Rodzaj zajęć: warsztaty | Liczba godzin: 8h Zajęcia mają na celu przekazanie wiedzy na temat zmiany jako kompletnego i systematycznego procesu zarządzania, uświadomienie naturalnej sytuacji oporu ludzi, w sytuacjach prywatnych, edukacyjnych oraz zawodowych, rozwinięcie umiejętności pozwalających na pełne wykorzystanie potencjału ludzi i zasobów do osiągnięcia optymalnych efektów zmiany.
Zajęcia prowadzone są w trzech blokach: pierwszy koncentruje się na zjawisku zmiany organizacyjnej w przedsiębiorstwie, wprowadza słuchacza w świat zarządzania zmianą, omawia przykłady wdrożeń zmian w organizacjach, drugi dostarcza uczestnikom wiedzy i umiejętności w zakresie analizy interesariuszy i sposobów komunikacji z nimi, praktycznych sposobów przełamywania oporu. Trzeci blok koncentruje się sposobach utrwalających zmianę w zespole/organizacji oraz na przeglądzie dostępnych metod w zarządzaniu zmianą. W trakcie zajęć Uczestnicy przećwiczą wybrane narzędzia wspierające menedżera/lidera w m.in. pozytywnym odbiorze zmiany, zmniejszeniu oporu, utrwaleniu zmiany. Uczestnik zajęć pozna i zrozumie przebieg zmiany w zespole i przedsiębiorstwie (jej kolejne stadia), podstawowe mechanizmy działające w zmianie, różnicę między zarządzaniem projektem a zarządzaniem zmianą oraz strukturę rozmów indywidualnych i grupowych pomagających w budowaniu autorytetu i wdrażaniu zmiany. Zajęcia pozwolą uczestnikowi udoskonalić własne nastawienie do aktualnych i przyszłych zmian, zwiększyć zakres swojego wpływu w sytuacjach zmiany i poprawić swój wizerunek, autorytet dzięki rozwiniętej umiejętności wywierania wpływu. Andrzej Domagała – właściciel i trener w Traintrend. Od 18 lat zajmuje się trenowaniem i doradzaniem korporacjom oraz przedsiębiorstwom z sektora MŚP w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim. Certyfikowany trener w metodzie Action Learning. Używa tej metody m. in. przygotowując i pomagając wdrażać zmiany w organizacjach. W latach 2013 i 2014 w ramach projektu Małopolska Akademia Menedżera prowadził wysoko oceniane treningi z zakresu zarządzanie zmianą. Akredytowany doradca PARP w obszarze Corporate Social Responsibility. Jest współautorem strategii zarządzania wiekiem przygotowanej na zlecenie jednego z największych banków w Polsce. Pomaga firmom i menedżerom dokonywać zmian, tak aby najlepiej wykorzystać potencjał indywidualny i zespołowy. Dowiedz się więcej o kursie "Project Management Foundation. Wprowadzenie do zarządzania projektami"20/5/2021 Prowadzący: Piotr Sarecki | Forma zajęć: online | Rodzaj zajęć: konwersatorium |
Liczba godzin: 6h Zajęcia zapoznają słuchacza z koncepcją zintegrowanego zarządzania projektem w metodologiach Prince2 i PmB@K oraz przestawią zagadnienie zarządzania projektami w organizacji. Poruszone zostaną tematy z zakresu zarządzania budżetem, ryzykiem i planowania, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia kompetencji interpersonalne i komunikacji w zespole projektowym. Uczestnik zajęć pozna i zrozumie koncepcje zarządzania projektami, wyzwoli panujące w nowoczesnym i tradycyjnym środowisku pracy, specyfikę programów rotacyjnych, ich wartość dodana oraz podstawę terminologie projektowa i potrafi porozumieć się, przy użyciu różnych technik w środowisku zawodowym. Po odbyciu kursu student posiada wystarczające kompetencje, by być członkiem zespołu projektowego, samodzielnie tworzy harmonogram projektu i potrafi myśleć koncepcyjnie i kreatywnie, rozwiązywać problemy i przeciwdziałać przewidywalnym skutkom. Piotr Sarecki - Założyciel i CEO Solvbot, startupu zajmującego się produkcją oprogramowania przeznaczonego na rynek restrukturyzacyjny. Jego produkt Infino to zwycięzca konkursu Aplikacje Jutra organizowanego przez Polski Fundusz Rozwoju, a Solvbot to najszybciej rozwijająca się aplikacja w sektorze. Twórca autorskiej metody wdrażania zmian Change Formula®. Przez 13 lat budował struktury i zarządzał oddziałami zagranicznych firm w Polsce (HSBC, Sabre, Hewitt, Aon) oraz doradzał klientom w projektach z zakresu zmiany organizacyjnej, restrukturyzacji i transformacji. Właściciel firmy konsultingowej Trisar, wykładowca AGH i Trener Biznesowy, licencjonowany trener Management 3.0 i Kanban University, absolwent UJ (Zarządzanie) i Oxford Brookes University (Executive MBA). Uczestnik seminarium doktorskiego na AWSB. |
Studia PodyplomoweTalent Management in Tech Companies AGH Kategorie
All
Archiwa
April 2023
|